Masáž

Masáž

Máš sedavú prácu a trpíš bolesťami chrbta alebo sa venuješ športu a potrebuješ zregenerovať svaly pred ďalším výkonom? Potom si tu správne.

Klasická masáž pomáha človeku s uvoľnením svalového napätia, odbúraním stresu a zlepšuje celkovú psychiku organizmu. Počas masáže dochádza k pôsobeniu na mäkké časti tela, čím dochádza k hĺbkovému uvoľneniu svalov a zvýšeniu prekrvenia svalov a podkožia. Klasická masáž má rovnako pozitívny vplyv na lepšie vyplavovanie odpadových látok z organizmu. Masáž patrí aj medzi techniky fyzioterapie pre pacientov napr. s vykĺbenými alebo zlomenými končatinami, ktorí potrebujú pomôcť s rekonvalescenciou svalov a kĺbov.

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorá je prispôsobená potrebám športovcov. Pred podaním športového výkonu sú masérske tlaky silnejšie a hmaty rýchlejšie, čím dochádza k zahriatiu svalov (ich prekrveniu). Naopak po športovom výkone sú tlaky jemnejšie a využíva sa reflexné trenie, čoho výsledkom je postupné uvoľnenie svalov a ich regenerácia.

Pozitívne účinky: